Helisev mets

Helisev mets

Montoni e-poodi on müügile jõudnud Tokyo 2020 olümpiamängudele pühendatud rõivakollektsioon. Eesti Olümpiakomitee ja Montoni koostöös jõuavad riided ka kõigi Eesti olümpialaste selga.

„Montoni olümpiakollektsioon, mida Eesti olümpiakoondis uhkusega Tokyos kannab, on sel korral inspireeritud metsamotiivist, mis on eestlastele teadagi südamelähedane. Eesti on ju kord juba metsarikas maa – üle poole meie maismaast on kaetud metsaga,“ kiidab kollektsiooni EOK president Urmas Sõõrumaa.

„Nii Eestis kui Jaapanis oli sajandeid iseloomulik usk elavasse loodusesse. Sealt ka oluline seos tänavuste olümpiamängudega. Ühtlasi tahame kollektsiooniga anda toetava tõuke meie parimatele sportlastele ja väljendada meie uhkust nende üle,“ kommenteerib tänavust kollektsiooni disainer Triin Kaiv.

Kollektsiooni esemetel on kujutatud Eesti loodusfotograafi Sven Začeki rabafotot, mis on stiilselt pandud sobituma Eesti rahvusvärvidega. Tänu sellele sobib kollektsioon kandmiseks nii olümpiakülas kui soojematel kodumaa suvepäevadel.

Soliidsesse kollektsiooni kuuluvad sinised lühikesed püksid naistele ja meestele, mille juurde on loodud ka elegantse revääriga sinine pintsak. Raba pildiga särgid, kampsunid ja naiste kleit muudavad kollektsiooni omapäraseks.

„Monton on meie olümpialaste ametlikuks toetajaks olnud juba 17 aastat. Nende poolt valmistatud rõivad on alati olnud heaks visiitkaardiks Eestile, rõhutades seekord eestlase maa- ja metsalähedust eriti silmapaistval moel,“ lisab Sõõrumaa.

Suurel spordisündmusel on olnud moemaja rõivad esindatud alates Ateena olümpiamängudest.

Olümpiakollektsiooni on võimalik soetada veebipoest aadressil www.monton.ee.